Питання-Відповідь

Чи правомірні дії інспектора ДПС?
22.01.2018 17:39 | Користувач
Інспектором ДПС був складений протокол на предмет "переобладнання напівпричіпа з бортового на платформу з порушенням відповідних норм і cтандартів". Фактично на напівпричіп були тимчасово встановлені та закріплени коники для перевезення труб і тимчасово зняті борти. Чи тимчасове зняття бортів і тимчасове встановлення і закріплення коників є переобладнанням транспортного засобу з відповідним оформленням? Чи правомірні дії інспектора даї в даному випадку?
Відповідь
Юрист
Відповідно до ст.32 Закону України "Про дорожній рух": «Переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають вексплуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів,не передбачених нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України».
Відшкодування шкоди в результаті ДТП
22.01.2018 12:37 | Користувач
Потрапив в ДТП, винен водій тролейбуса, завдав пошкодження автомобілю, постраждалих немає. ДАІ оформило документи. Які повинні бути мої подальші дії щоб отримати відшкодування збитку?
Відповідь
Юрист
1. Отримуємо довідку в ДАІ, за місцем скоєння ДТП.
2. Звертаємося до автотранспортної експертизи, для встановлення завданої матеріальної шкоди. Бажано до КНДІНЕ (Київського науково-дослідного інституту незалежних експертиз).
3.Звертаємося з письмовою заявою до керівництва тролейбусного депо на відшкодування збитків.
з тролейбусного депо отримуємо письмову відмову і готуємо позов до суду, якщо винуватець добровільно відмовляється відшкодовувати завданий матеріальний збиток.
4. Отримуємо позитивне рішення суду на руки і звертаємося до Державної виконавчої служби.